تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

خدایا چرا این چنین شد؟

  یادش بخیر، واقعا یادش بخیر.

  بار پروردگارا نگفتی که همیشه به من پناه بیارید.سالها گذشت به سرعت تیری که از اسلحه شلیک می شود. نمی دانم این سالها ما خواب بودیم یا که اینها برایمان مهم نبود. سالهای جنگ( سالهای عزت و افتخار) ما هر موقع که به مرخصی می آمدیم و  برایمان مشکل درست می شد سریعا به جبهه بر می گشتیم چون در جبهه از نظر روحی روانی راحت بودیم. همه برای جنگ آمده بودند همه برای باز پس گیری خاک ایران آمده بودند مهم نبو سنی بودیم یا شیعه،مسلمان یا مسیحی شاید هم زرتشتی. مهم نبود کدام مذهب را داریم این چیزی که مهم بود هدفمان بود. یادم می آید سال 62 یکی از آشنایان را به دلایلی تهدید کردم. هر چند وی کارش اشتباه بود و تهدید من بجا اما برای اینکه من احیانا کاری نکنم سریعا به جبهه رفتم تا اعصابم راحت شود. این را گفتم که بگویم  در زمان جنگ ما جبهه را مامن خوبی برای روح و روانم می دیدیم.

  حالا 23 سال از این جنگ می گذرد. امثال هم مثل سالهای قبل  اما وقیح تر دیدیم که افرادی که وارد گناوه می شدند اکثرا بی حجاب بودند(نه بد حجاب). خدایا 8 سال جبهه را خانه ما بی خانمان ها قرار دادی و حالا 23 سال گذشت از جنگ کجا را بر گزینیم که خبر از بی حجابی نباشد. والله از این بی حجابی ها به ستوه آمده ایم. یادم می آید پارسال به یه مسافر بی حجاب گفتم خانم تو رو خدا این حجابت رو درست کن. برگشت گفت بی شعور به چه جراتی اینو میگی؟ یه کسی همراهم بود اون گفت خانم، این آقا رزمنده بوده. که در جواب خودش و شوهرش گفتن همین شما املها بودید که نتونستید یه جنگ رو درست اداره کنید تازه به شما چه مربوطه، اینجا همه آزادن مگه ما گفتیم که شما چرا پیراهن آستین بلند می پوشید یا چرا ریش گذاشتید اینجا همه آزادند . ما که دوست نداشتیم این بحث به درازا بکشد و مردم متوجه بشوند سریعا از اونجا رفتیم. 

  خدایا ما برای چی جنگیدیم؟ برای حجاب یا شاید دین؟ امروز که دارم اینو می نویسم تقریبا دو تا سه تا مسجد و حسینیه تو بازار هستن که تو ایام عید که باید برای نماز بیشتر شلوغ بشه شاهد اونیم که همه گرفتار خرید و فروشند و نماز را هم با پول می خرند. کجاست دینی که برایش جنگیدیم کجاست حجابی که بهش دم میزدیم هنوز یادم نمی رود روزهایی که ما عازم بودیم و مردم برایمان گل می آوردند هنوز یادمان نمی رود روزهایی که اگر کسی مانتو می پوشید بهش چپ چپ نگاه می کردند. من هنوز در پی همان مردم هستم. 

  خداوندا کجا هستند مردمی که پشتمان بودند نه مردمی که الان به ما رزمندگان پشت کرده اند. خدایا بد حجابی اوج فرهنگ است؟ یا که ما بی فرهنگ های جامعه هستیم؟ نمی دانم هر چه هست ما برای اینها نجنگیدیم...

  حال و هوای جبهه ها باز گرد دیگر حوصله این همه تقدیر و تشکر!! از طرف مردم را ندارم. 


  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ دوشنبه 7 فروردين 1391 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : , , , , , , ,

آمار امروز چهار شنبه 26 مهر 1396

 • تعداد وبلاگ :55475
 • تعداد مطالب :158981
 • بازدید امروز :409538
 • بازدید داخلی :32647
 • کاربران حاضر :228
 • رباتهای جستجوگر:382
 • همه حاضرین :610