تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

این همه برای دنیاست یا آخرت؟

  من با یک حساب ساده دیدم که من انسان زیاد که بخوام زنده بمانم باید 29200 روز زنده بمانم که الان نصفش رفته و هر روز دارد ازش کم می شود دوباره هم بنشینم و وقتم را به بطالت از دست بدهم؟ اگر دیدیم همت رفت، باکری رفت، کاوه رفت، سهیلی رفت، چمران عروج کرد، ضرغام درخشان پر کشید فقط بخاطر این بود که دنیا را به ازای آخرت فروختندبا اینکه دکترای فیزیک پلاسما داشت دنیا را به کام خود تلخ کرد  تا نکند شیرینی دنیا باعث شود که یتیمان بیروت یا آوارگان خوزستانی را فراموش کند بعد من ناچیز  که تکیه بر صندلی دادم که چند روز پیش رئیس طی مراسمی مرا بر آن نشان و چند روز دیگر دوباره طی مراسمی کس دیگری را  به جای من می گذارد،من اخلاق و گذشته خود را فراموش کنم و بخاطر یک آقا یا جناب گفتن به من در این دنیای فانی غرق شوم؟ نه دوست گرامی مثالی میزنم که بفهمیم دنیا به که وفا کرد. اگر موسوی هم باشیم تا ابد نخست وزیر باقی نخواهیم ماند. اگر فرمانده تیپ هم بودیم دیدیم که تا ابد نبودیم . اگر احمدی نژاد هم باشیم آخرش باید برویم. اگر امام هم باشیم باید برویم. اگر امیر مومنان باشیم باید برویم. اگر سلیمان نبی باشیم با این همه قدرت باید برویم حالا تو بگو باید  فریب صندلی چرخداری که حتی یک سال هم وفا ندارد را بخوریم؟ 

  وای بر ما

  بحث من از اینجاست که آیا شما همرزم و همراه قدیمی باز هم می نشینی و بی تفاوت می مانی نسبت به آن جوانی که تفریحش کنار دریاست از فرط بیکاری یا درک نکردن جوانان رو بسوی شب نشینی هایی که گاه منجر به شرب سکرات می شوند؟ آیا شما نبودید که یک زمانی توی همین سنین دست به شناسنامه ها برده و یا بدون اجازه والدین و برای لبیک به حضرت روح الله به جنگ رفتید؟ آیا شما نبودید که یک زمان برایتان آینده این مملکت مهم بود؟ حالا چی،حالا مهم نیست؟ نکند خدای ناکرده همان مواقع با همان سن کم هم سیاست را میدید و فکر امروز را میکردید و داشتید زمینه را آماده می کردید....

  من نسبت به شخص خاصی جسارت نمی کنم  و دارم دفاع از حق جوانان می کنم. آیا شما هم برایتان انجام دادن کار دوستان در اولویت است یا انجام دادن کار مستحق و نیازمند؟

  من هر چند صباحی به جمع جوانان و یا نوجوانان می روم. آیا میدانید تفکرشان نسبت به برخی رزمندگان مسئول چیه؟می گویند که فلان مسئول زیاد به قشر جوان اهمیت قائل نمی شود.. راست گفت مولای متقیان امیر المومنین(ع): با هر کس مثل خودش رفتار کن. با جوانان مثل جوانان، با پیرمردان مثل پیرمردان، با خردسالان مثل خردسالان و شما با همه مثل پیشکسوتان برخورد کردید که نکند مثلا برخورد کودکانه شما با یک کودک شخصیت شما را پائین بیاورد. 

  مدتی پیش نزد یکی از دوستان قدیمی درد دل می کردیم می گفت: فلانی این جوانها دیگر به هیچ صراطی مستقیم نیستند و من دانستم که همان اندیشه جوانی که میگفت: فلان مسئول و فلان مسئول و دیگران که به جوانها اهمیت نمی دهند درست است و شبهایی شاهد آن بودم که برخی دوستان که تا صبح درون سنگر برای ناله های شبانه شان رزمندگان خواب نمی رفتند الان به کجا رسیده اندو برخی هستند که هنوز یادشان و خاطرشان در بیشه زارهای حاشیه آروند سیر میکند و مرحبا به  این رزمندگان مسئول.


  خدا یاورتان باشد رزمندگان جبهه ها.


  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ شنبه 17 دي 1390 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : , , , , , , , , , , ,

آمار امروز چهار شنبه 26 مهر 1396

 • تعداد وبلاگ :55475
 • تعداد مطالب :158981
 • بازدید امروز :409580
 • بازدید داخلی :32650
 • کاربران حاضر :219
 • رباتهای جستجوگر:374
 • همه حاضرین :593